Кошик
45 відгуків

Алюміній, аввг,sip та ін.

Лише два метали отримали широке поширення в якості провідників електрики. Причому як у житлових будинках, так і у виробничих та промислових об 'єктах. При цьому алюмінієва проводка була популярна в основному за радянських часів. У сучасному будівництві цей метал заборонено для прокладання електричних комунікацій, його замінює мідь.
Півстоліття тому навантаження на електричну мережу було не таким великим порівняно з сьогоднішнім днем. Незмінними атрибутами на той час були холодильник, телевізор, кілька ламп розжарювання. Сім 'ї з хорошим достатком купували пилососи, праски, торшери. Все це чудово витримувала проводка перетином 1.5 мм2.
Однак прогрес невблаганно крокує вперед, його вже не зупинити. Тепер же практично в кожному будинку є комп 'ютер, який залежно від характеристик споживає не так вже й мало електроенергії. Також сюди можна додати СВЧ-печі, пральні машини, що працюють в автоматичному режимі, та іншу сучасну телевізійну і побутову техніку.


 

Властивості алюмінію

Безсумнівна перевага алюмінію полягає в його малій вазі. З цієї причини прокладка такої проводки нескладна. Легка вага металу обумовлена низькою щільністю, яка рази в три менше, ніж у заліза і міді. Але в той же час за міцністю 13 елемент їм не поступається.

Поряд з електропровідністю, матеріал має і високу теплопровідність. Однак алюмінієву проводку не можна сильно нагрівати, оскільки температура плавлення металу дорівнює 660 ° C. 13 елемент періодичної системи Менделєєва займає третю позицію щодо поширення в земній корі, поступаючись першістю кисню і кремнію серед усіх атомів. Але в порівнянні з іншими металами алюміній на першому місці.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner